Zamów szkolenie zamknięte dla swojej placówki!

Sprawdź nasze propozycje szkoleń zamkniętych lub uzupełnij formularz i opisz szkolenie, którego potrzebujesz.

Zgodność z WCAG 2.1 - Odkryj Nowy Wymiar Dostępności!

Zakres audytu obejmuje

 1. Przeprowadzenie specjalistycznych badań i testów dostępności cyfrowej
 2. Przygotowanie rekomendacji
 3. Przygotowanie Raportu dostępności cyfrowej
 4. Wystawienie Certyfikatu dostępności cyfrowej
 5. Nadzór i doradztwo we wprowadzaniu rekomendacji w życie

 

Metodyka audytu

 • Audyt podstawowy zostanie zrealizowany w dwustopniowej procedurze gwarantującej pełne zbadanie dostępności i zgodności z zaleceniami WCAG 2.1 na poziomie ("A", "AA"). 
 • Pierwszym etapem audytu będzie badanie automatyczne z użyciem narzędzi służących do automatycznego wykrycia błędów dostępności. Wynik tego badania, z którego uproszczony raport Wykonawca przedstawi Zamawiającemu, będzie podstawą do przedstawienia przez Wykonawcę Zamawiającemu selekcji podstron serwisów, na których zostanie zrealizowany kolejny etap audytu. 
 • Drugim etapem audytu będzie badanie serwisu przez doświadczonego audytora technicznego. Wskazane podstrony serwisu zostaną skontrolowane pod kątem dostępności cyfrowej przez audytora znającego zarówno techniki budowy stron internetowych jak i zalecenia WCAG 2.1.
 • Wszystkie badania dostępności cyfrowej będą wykonywane, tam gdzie jest to niezbędne, również za pomocą najczęściej używanych czytników ekranu, programów powiększających i urządzeń mobilnych. 

 

Raport dostępności cyfrowej

 • Efektem pracy audytorów jest obszerny, kompleksowy Raport dostępności cyfrowej, w którym eksperci diagnozują i opisują bariery w dostępności cyfrowej audytowanego serwisu internetowego.
 • Raport z audytu eksperckiego będzie zawierał, w każdym przypadku stwierdzenia błędu w dostępności cyfrowej, wyczerpujące rekomendacje techniczne wskazujące sposób, w jaki należy postępować, by usunąć wskazany błąd.
 • W przypadku pojawienia się trudności lub wątpliwości związanych z wdrożeniem zmian rekomendowanych w Raporcie, eksperci doradzają w procesie ich wprowadzenia.
 • Pozytywna opinia po przeprowadzeniu audytu lub pozytywna weryfikacja po wprowadzeniu zmian wskazanych w Raporcie, skutkuje przyznaniem certyfikatu dostępności cyfrowej serwisu.
 • Rekomendacje będą podzielone na rekomendacje obligatoryjne oraz fakultatywne.
 • Na życzenie klienta audyt może obejmować również wskazanie proponowanych dróg dalszego rozwoju stron internetowych. 

 

 

Bądź z nami na bieżąco

Nie przegap żadnej okazji! Dołącz do naszego newslettera już teraz i odbierz najświeższe informacje o szkoleniach, atrakcyjnych ofertach oraz specjalnych promocjach – tylko dla Ciebie! 🎉

Dbamy o ochronę Twoich danych. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Napisz do nas

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy? Jesteśmy tu dla Ciebie! 🤝

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie – odpowiemy najszybciej jak to możliwe! 💬

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.