Kursy Kancelaryjno Archiwalne I i II Stopnia. Sprawdź nowe terminy!

NOWOŚĆ. Od teraz prowadzimy kursy w formule 3-dniowej, 4-dniowej, weekendowej oraz stacjonarnej!

Dobra organizacja wycieczki szkolnej - naturalny talent czy efekt nabytej wiedzy?

Dobra organizacja wycieczki szkolnej - naturalny talent czy efekt nabytej wiedzy?

Mogłoby się wydawać, że wystarczy być dobrym nauczycielem: kreatywnym, zżytym z uczniami i zorganizowanym, by zająć się organizacją wycieczki szkolnej i zagwarantować dzieciom świetny wyjazd. Tymczasem organizacja wycieczek szkolnych to kompleksowe działanie uwarunkowane prawnie. Nie wystarczą fantazja i chęci - aby zostać kierownikiem lub opiekunem wycieczki szkolnej, należy mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Zapewnić je może kurs kierownika wycieczek szkolnych.

Organizacja wycieczki szkolnej: przepisy, obowiązki, procedury

Uzyskanie wiedzy na temat organizacji wycieczek szkolnych jest istotne chociażby dlatego, że sama organizacja wycieczek szkolnych objęta jest ścisłymi przepisami prawa. Nie można ot tak zebrać grupy uczniów i zabrać ich na szkolną wyprawę, podobnie jak nie można ot tak zorganizować imprezy szkolnej. To właśnie kurs kierownika wycieczek szkolnych pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej na temat regulacji prawnych i uzyskanie certyfikatu.

Kolejnymi zagadnieniami, które wymagają nabycia wiedzy i umiejętności, są dokumentacja wycieczki szkolnej oraz bezpieczeństwo na wycieczce szkolnej. One również obwarowane są regulacjami, które należy znać i rozumieć oraz których trzeba ściśle przestrzegać.

Dalej kurs kierownika wycieczek szkolnych zapoznaje uczestników z obowiązkami oraz listą odpowiedzialności czekających na organizatora i opiekuna na wycieczce szkolnej. Nie mniej ważne są procedury postępowania w razie nieprzewidzianych zdarzeń, a tym bardziej wypadków - stanowią szczególnie istotny element bezpieczeństwa wycieczek szkolnych.

Organizacja wycieczki szkolnej - o tym warto wiedzieć

Nie każdy aspirujący organizator czy opiekun na wycieczce szkolnej wie, że wycieczki szkolne są różne, a każda z nich objęta jest nieco innymi przepisami. Przykładowo różne zasady bezpieczeństwa dotyczą: wycieczki szkolnej autokarowej, wycieczki szkolnej pieszej, wycieczki szkolnej rowerowej i wycieczki turystyki kwalifikowanej. Mało tego! Czym innym jest wycieczka szkolna, czym innym zaś wyjście poza teren szkoły.

Kurs kierownika wycieczek szkolnych uczy prawidłowo rozpoznawać rodzaj wycieczki szkolnej i stosować się do adekwatnych regulacji. Poznasz też prawidłowy sposób dokumentacji wycieczki szkolnej - dopasowany do jej rodzaju.

  • Jeżeli aspirujesz do bycia organizatorem i planowania wycieczki szkolnej, poznasz czekające Cię zadania i dowiesz się, jakie wymagania musisz spełnić. Zdobędziesz także wiedzę, czy jeden opiekun na wycieczce szkolnej wystarczy, czy musisz zapewnić kilku.
  • Jeśli natomiast chcesz zostać opiekunem wycieczki szkolnej, musisz zaznajomić się z obowiązkami na tym stanowisku i kwalifikacjami do podjęcia tej funkcji.

Kierownicy i opiekunowie na wycieczkach szkolnych

Zarówno kierownicy, jak i opiekunowie na wycieczkach szkolnych to bardzo ważne funkcje. Tylko kto właściwie może je pełnić?

Na kursie kierownika wycieczek szkolnych uzyskasz odpowiedź na pytanie, jakie warunki należy spełnić, aby zgodnie z prawem zająć się organizacją wycieczek szkolnych. Poznasz listę niezbędnych kwalifikacji oraz czekające taką osobę zadania wynikające z odpowiedzialności prawno-administracyjnej organizatora i opiekuna wycieczki szkolnej.

Dla kogo jest kurs kierownika wycieczki szkolnej?

Chcesz zająć się kompleksową organizacją wycieczki szkolnej lub zostać certyfikowanym opiekunem wycieczki szkolnej? Zapisz się na kurs w firmie szkoleniowej Pełni Wiedzy! Zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, innych pracowników oświaty oraz dotychczasowych organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży, którzy potrzebują aktualizacji wiedzy i szukają cennych wskazówek praktycznych.

Z jakiego miasta musisz być, aby zapisać się na kurs kierownika wycieczek szkolnych? Dobra wiadomość jest taka, iż nie ma to znaczenia! Oferujemy bowiem internetowy kurs kierownika wycieczki szkolnej, w którym możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Zyskujesz podstawę teoretyczną, poznajesz wskazówki praktyczne, otrzymujesz komplet materiałów szkoleniowych w cenie, na koniec zaś dostajesz certyfikat ukończenia kursu kierownika wycieczek szkolnych. Dodatkowo masz gwarancję bezpośredniego kontaktu z prowadzącym oraz możliwość zadawania pytań i toczenia dyskusji.

Jak sfinansować kurs kierownika wycieczek szkolnych?

Jesteś dyrektorem i chcesz sfinansować kurs kierownika wycieczek szkolnych swoim podwładnym: nauczycielom? A może jesteś nauczycielem i chcesz kupić kurs kierownika wycieczki szkolnej dla siebie?

Jeżeli nie masz na to budżetu - nie szkodzi. Jako właściciel firmy zatrudniającej co najmniej jedną osobę - np. dyrektor szkoły prywatnej - o dofinansowanie możesz ubiegać się w Krajowym Funduszu Szkoleniowym (KFS). Natomiast jako zarówno właściciel firmy, jak i pracownik niebędący właścicielem firmy możesz skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) - darmowej bazy oferującej usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem.