Kursy Kancelaryjno Archiwalne I i II Stopnia. Sprawdź nowe terminy!

NOWOŚĆ. Od teraz prowadzimy kursy w formule 3-dniowej, 4-dniowej, weekendowej oraz stacjonarnej!

Kompleksowa ochrona danych i cyberbezpieczeństwo w jednostkach samorządowych

Szkolenie na zamówienie

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.8)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Dane szkolenia

Data
Ustalany indywidualnie
Godzina

Ustalany indywidualnie

Miasto

Ustalany indywidualnie

Cena

Ustalany indywidualnie

Trener

Dariusz Adamczyk

W dzisiejszym świecie, gdzie cyfrowa przestrzeń staje się równie ważna co fizyczna, kluczowe znaczenie dla instytucji publicznych, w tym dla Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST) oraz organów administracji publicznej, ma zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych osobowych i cyberbezpieczeństwa. Nasze szkolenie stacjonarne oferuje kompleksowe podejście do ochrony informacji, skupiając się na praktycznym zastosowaniu zasad RODO, analizie zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz nauczaniu skutecznych metod zabezpieczenia danych i infrastruktury IT.

 

Szkolenie: cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w samorządach

Przygotowaliśmy dla Państwa kompleksowe szkolenie, które przybliży Państwu tematykę cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Podczas zajęć ekspert pokaże jakie potencjalne zagrożenia mogą czyhać na pracowników JST i jak ich unikać i się przed nimi uchronić. Szkolenie może zostać przeprowadzone zarówno w formie stacjonarnej jak i online. 

 

Szkolenie: ochrona danych osobowych i cyberbezpieczeństwo - program

Ochrona danych osobowych: podstawy i zaawansowane strategie

Uczestnicy szkolenia cyberbezpieczeństwo i ochrona danych zdobędą wiedzę na temat najważniejszych kategorii danych osobowych oraz procesów ich administrowania. Przyjrzymy się zarządzaniu i zabezpieczeniu zbiorów danych osobowych, z naciskiem na praktyczne aspekty stosowania zasad RODO w działaniach codziennych jednostek samorządu terytorialnego i organów administracji publicznej.

Cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo pracy: analiza i działania

Szkolenie ochrona danych osobowych w internecie zagłębia się w precyzyjne metody identyfikacji zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa, bezpiecznej pracy oraz organizacji bezpiecznego stanowiska pracy. Uczestnicy nauczą się, jak szyfrować dane osobowe, pocztę e-mail oraz dokumentację cyfrową, a także jak zabezpieczyć się przed zagrożeniami płynącymi z internetowych transakcji finansowych i bankowości elektronicznej.

Bezpieczny internet i media społecznościowe: praktyczne porady

Podczas szkolenia z ochrony danych osobowych w internecie omówimy zagrożenia związane z korzystaniem z sieci i mediów społecznościowych, ucząc, jak eliminować te zagrożenia i prowadzić skuteczną profilaktykę. Szkolenie cyberbezpieczeństwo pokazuje, jak rozpoznawać dezinformację i fake newsy, a także jak bezpiecznie zarządzać profilami w mediach społecznościowych i korzystać z poczty elektronicznej.

Zabezpieczenia techniczne i prawne aspekty cyfrowej przestrzeni

Aby zaprezentować cyberbezpieczeństwo, szkolenie zajmie się także zagadnieniami z obszaru licencji i prawa autorskiego, bezpiecznego pobierania plików, instalacji oprogramowania oraz zabezpieczeń technicznych w firmach i organizacjach. Uczestnicy szkolenia z cyberbezpieczeństwa dowiedzą się, jak tworzyć bezpieczne hasła oraz jak chronić się przed atakami komputerowymi, w tym przed atakami ransomware.

Praktyczne zastosowanie zapór sieciowych i zabezpieczeń

Na koniec uczestnicy szkolenia ochrona danych osobowych i cyberbezpieczeństwo zgłębią wiedzę na temat zabezpieczenia sieci internetowych, w tym sieci WiFi, oraz praktycznego wykorzystania zapór sieciowych, UTM, firewalli i VPN w działalności Jednostek Samorządu Terytorialnego.

 

Dla kogo są szkolenia z ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa?

Szkolenie z ochrony danych osobowych w internecie i cyberbezpieczeństwa skierowane jest do pracowników JST, organów administracji publicznej, menedżerów ds. bezpieczeństwa informacji, administratorów systemów IT oraz wszystkich osób, które w swojej pracy odpowiedzialne są za ochronę danych osobowych i cyberbezpieczeństwo.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenia cyberbezpieczeństwo + ochrona danych osobowych w internecie?

Uczestnictwo w szkoleniu cyberbezpieczeństwo i ochrona danych osobowych zapewnia solidne podstawy i zaawansowaną wiedzę niezbędną do skutecznej ochrony danych osobowych w internecie i zabezpieczenia przed cyberzagrożeniami. Szkolenie ochrona danych osobowych + cyberbezpieczeństwo oferuje teoretyczne podstawy i - przede wszystkim - skupia się na praktycznych narzędziach i strategiach, które uczestnicy mogą od razu zastosować w swojej pracy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym zamkniętym szkoleniu z ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa, aby wspólnie podnieść poziom bezpieczeństwa danych osobowych i cyberbezpieczeństwa w Państwa organizacjach.

Przypominamy, że oferujemy:

  • szkolenia ochrona danych osobowych + cyberbezpieczeństwo w trybie stacjonarnym,
  • szkolenia cyberbezpieczeństwo + ochrona danych osobowych w trybie online.

 

 

 

Szkolenie zamknięte stacjonarne w siedzibie klienta - 2990 PLN

Szkolenie zamknięte online - 1980 PLN

Napisz do nas pod [email protected] lub zadzwoń +48 510 810 990 i zamów szkolenie zamknięte

lub

Szkolenie otwarte online - 485 PLN  Sprawdź dostępne terminy →

Co otrzymasz?

Dostosowanie terminu

Szkolenie zaplanowane zgodnie z Twoimi preferencjami czasowymi, zapewniające elastyczność i komfort uczestników.

Specjalistyczne wsparcie

Bezpośredni dostęp do eksperta w danej dziedzinie, który zapewnia nie tylko wiedzę, ale i wsparcie merytoryczne na każdym etapie szkolenia.

Personalizacja programu

Program szkolenia skrojony na miarę potrzeb Twojej firmy, uwzględniający specyficzne wymagania i cele.

Certyfikacja ukończenia

Oficjalne potwierdzenie zdobytych umiejętności i wiedzy, stanowiące wartość dodaną dla uczestników i organizacji.

Dostęp do materiałów szkoleniowych

Uczestnicy otrzymują kompleksowy zestaw zasobów edukacyjnych, dostępnych do wykorzystania również po zakończeniu szkolenia.

Gwarancja satysfakcji

Zobowiązanie do dostosowania i poprawy elementów szkolenia, aby w pełni odpowiadały oczekiwaniom klienta.

Trener

Dariusz Adamczyk

Doświadczony Trener, Szkoleniowiec. Przedsiębiorca praktyk.  Wdrożeniowiec platform, systemów i narzędzi ICT. Realizator projektów z obszaru: E-Doręczenia, dostępność cyfrowa, transformacja cyfrowa, EPUAP, Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją (EZD), podpis elektroniczny (aspekty techniczne, zmiany w KPA), cyberbezpieczeństwo. Praktyczne wykorzystanie technologii cyfrowych dla administracji publicznej, sektora B2B, sektora interactive. 
Ponad 10 lat doświadczenia w obszarach cyfryzacji i procesów digital. Zrealizowanych ponad 6000 godzin szkoleniowych w ramach edukacji, wdrożenia, konsultingu merytorycznego i technicznego.
Przykładowe portfolio- zrealizowane szkolenia warsztatowe: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia, Unilever, T-Mobile, Ministerstwo Cyfryzacji, Orlen S.A., Energa S.A., PFRON, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Rezerw Strategicznych, Politechnika Gdańska; A.T. Kearney, Deloitte, Lasy Państwowe; Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Rolnictwa; Agencja Mienia Wojskowego…
Kluczowe kompetencje: Integracja działań operacyjnych w obszarze ICT, Wiedza praktyczna, oparta na działaniach operacyjnych w firmach i organizacjach, Gruntowna, praktyczna wiedza w temacie systemów elektronicznych, Precyzyjna diagnoza, identyfikacja potrzeb w obszarze analizy i rozwiązywania problemów prawnych, technicznych, Duża wiedza i doświadczenie na rynku interaktywnym, w kanałach cyfrowych, Business development, Efektywność w działaniu, realizacja ustalonych KPI.