Kursy kancelaryjno-archiwalne I i II stopnia!

3-dniowe i 4-dniowe, oraz weekendowe!

Tworzywa sztuczne– nowe regulacje. Szkolenie zamknięte.

Szkolenie na zamówienie

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.9)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Dane szkolenia

Data
Ustalany indywidualnie
Godzina

Ustalany indywidualnie

Miasto

Ustalany indywidualnie

Cena

Ustalany indywidualnie

Szkolenie z nowych regulacji dotyczących tworzyw sztucznych. Nowe regulacje, obowiązki, ewidencja i sprawozdawczość. 

Wszystkie firmy zajmujące się gospodarowaniem tworzywami sztucznymi lub gospodarowaniem odpadami, firmy wytwarzające odpady oraz podmioty zbierające i przetwarzające odpady zobowiązane są do stosowania się do nowych regulacji Ustawy. Przygotowaliśmy szkolenie, które przygotuje Ciebie, Twoją firmę i jej pracowników do pracy z nowymi przepisami. 
Podczas szkolenia nasz specjalista przedstawi wszystkie zmiany i terminy ich obowiązywania. Objaśni nowe definicje wprowadzenia do obrotu, udostępniania na rynku i wiele innych. Przedstawi zmiany dotyczące rejestru BDO i wskaże grupy przedsiębiorców włączone do obowiązku rejestracji. 

Szkolenie indywidualne dla Twojej organizacji- stacjonarne lub online 

Nasze szkolenia zamknięte charakteryzują się możliwością dostosowania programu i omawianych zagadnień do potrzeb Twojej firmy. Zajęcia mogą dotyczyć zagadnień teoretycznych, praktycznych lub obydwu w zależności od tego czego aktualnie potrzebujesz. Skontaktuj się z nami i dowiedz się jakie szkolenia możemy przygotować. Niezależnie od wybranej formy zajęć, ważnym elementem szkolenia jest panel dyskusyjny podczas którego nasz specjalista odpowie na wszelkie nurtujące pytania uczestników. 

Program szkolenia:

  1. Zakres obowiązków:
    • Kto podlega pod przepisy ustawy;
    • Kiedy wejdą w życie przepisy ustawy i jakie są okresy przejściowe dla zakazów czy obowiązku rejestracji w Rejestrze BDO;
    • Które produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych zostały objęte zakazami, a które nowymi opłatami;
    • Produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych- definicja, przykłady, wyłączenia;
    • Nowe definicje wprowadzenia do obrotu, udostępnienia na rynku, autoryzowanych przedstawicieli dla przedsiębiorców zagranicznych;
    • Oznakowanie produktów np. wyrobów tytoniowych, kubków na napoje, chusteczek nawilżanych, podpasek higienicznych,
    • Kary pieniężne za nieprzestrzeganie przepisów.
  2. Rejestr BDO:
    • Kolejne grupy przedsiębiorców włączonych do obowiązku rejestracji w Rejestrze BDO:
      • wprowadzający do obrotu produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, 
      • prowadzący jednostki handlu detalicznego i hurtowego,
      • jednostki gastronomiczne oferujące klientom te produkty czy opakowania posiłków jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, 
      • wprowadzający do obrotu narzędzia połowowe zawierające tworzywa sztuczne.
    • Najnowsze zmiany w przepisach ustawy o odpadach.
  3. Ewidencja produktów i opakowań oraz sprawozdawczość w bazie BDO:
    • Ilościowa i masowa ewidencja wprowadzanych do obrotu produktów jednorazowego użytku z
      tworzyw sztucznych, obowiązek prowadzenia od 24 maja br.,
    • Ilościowa ewidencja oferowanych opakowań jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych lub posiłków w opakowaniach jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych dla jednostek handlu detalicznego, hurtowego i jednostek gastronomicznych, po raz pierwszy za rok 2023 elektroniczna sprawozdawczość o produktach i opakowaniach w bazie BDO - od 24 maja br.
    • Zakres sprawozdania, zakres danych, informacje o opłatach, o rodzaju prowadzonej działalności, możliwości wykonywania korekt sprawozdań, terminy sprawozdawcze, naliczanie opłat.
  4. Nowe opłaty
  5. Zakaz wprowadzania do obrotu i sprzedaży
  6. Panel Dyskusyjny- problemy, pytania i odpowiedzi, konsultacje indywidualne

Szkolenia zamknięte z ochrony środowiska, przetwarzania i gospodarki odpadami, rejestru BDO. 

Program szkoleń możemy zmodyfikować i dostosować do potrzeb uczestników. Organizując szkolenia dla Twojej firmy możemy połączyć różne tematy i programy, a nawet przygotować szkolenie dostosowane do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami, powiedz nam jakiego szkolenia potrzebujesz, a my je dla Ciebie przygotujemy! 
 

Co otrzymasz?

Dostosowanie terminu

Szkolenie zaplanowane zgodnie z Twoimi preferencjami czasowymi, zapewniające elastyczność i komfort uczestników.

Specjalistyczne wsparcie

Bezpośredni dostęp do eksperta w danej dziedzinie, który zapewnia nie tylko wiedzę, ale i wsparcie merytoryczne na każdym etapie szkolenia.

Personalizacja programu

Program szkolenia skrojony na miarę potrzeb Twojej firmy, uwzględniający specyficzne wymagania i cele.

Certyfikacja ukończenia

Oficjalne potwierdzenie zdobytych umiejętności i wiedzy, stanowiące wartość dodaną dla uczestników i organizacji.

Dostęp do materiałów szkoleniowych

Uczestnicy otrzymują kompleksowy zestaw zasobów edukacyjnych, dostępnych do wykorzystania również po zakończeniu szkolenia.

Gwarancja satysfakcji

Zobowiązanie do dostosowania i poprawy elementów szkolenia, aby w pełni odpowiadały oczekiwaniom klienta.

Trener

Larysa Bogdan-Zasikowska

Z wykształcenia, technik chemik, inżynier inżynierii środowiska, absolwentka Technikum Chemicznego, Politechniki Warszawskiej, ukończone studia podyplomowe na wydziale Prawa i administracji UAM w Poznaniu, studia podyplomowe – Zarządzanie BHP – Uniwersytet Ekonomiczny – Poznań, posiada I stopień specjalizacji z higieny i epidemiologii, specjalizująca się w szeroko pojętymi zagadnieniami ochrony środowiska, w tym w szczególności gospodarki odpadami, przemysłu wydobywczego, prawa ochrony środowiska oraz prawa budowlanego i administracyjnego. Posiada staż pracy w organach administracji państwowej, zarówno w dziedzinie badań w zakresie nadzoru zanieczyszczeń gleby, powietrza jak i wody, nadzoru nad obiektami użyteczności publicznej, sporządzania opiniowania dokumentacji projektowej w branży zajmującej się gospodarką odpadami. 

Współpracuje z firmami w zakresie zagadnień związanych z ochroną środowiska, procesów przetwarzania odpadów i ich wykorzystania, sporządza dokumentację w tym zakresie. Jest autorką zgłoszeń patentowych trzech wynalazków dla potrzeb firm. Prowadzi również zagadnienia związane z innymi przedsięwzięciami inwestycyjnymi dla firm w zakresie prawa budowlanego i ochrony środowiska, bhp. Sporządza również wszelkie dokumentacje związane z procesem inwestycyjnym, w tym m.in. oceny oddziaływania na środowisko, a także związane z programami gospodarki niskoemisyjnej. Przeprowadzała liczne szkolenie i doradztwo w zakresie ochrony środowiska, w tym przeprowadziła szkolenia związane z tematyką Ochrony Środowiska i gospodarki niskoemisyjnej w świetle projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.