Zamów szkolenie zamknięte dla swojej placówki!

Sprawdź nasze propozycje szkoleń zamkniętych lub uzupełnij formularz i opisz szkolenie, którego potrzebujesz.

8-sekundowy filtr uwagi: Szkolenie wokół poprawy koncentracji współczesnych dzieci młodzieży

Zapisy na szkolenie zakończone!

Chcielibyśmy Cię poinformować, że na szkolenie, które przeglądasz, skończyliśmy przyjmować zapisy. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.

W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.8)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Szkolenie archiwalne

Jak poprawić koncentrację dzieci i młodzieży?

W dzisiejszym świecie cyfrowym, pełnym szybkich zmian i wielu bodźców, wyzwaniem dla nauczycieli jest wspieranie koncentracji uczniów. Pokolenie Z, które obecnie zasiada w klasach szkolnych, wychowało się w erze technologicznej, co wpłynęło na ich sposób przetwarzania informacji i uwagi. Dlatego też istnieje potrzeba opracowania strategii, które wspierają ich koncentrację i skuteczność w nauce. Podane szkolenie uwzględnia najnowsze badania nad koncentracją wśród Pokolenia Z, integrując elementy psychologii, technologii i praktycznych ćwiczeń, aby dostosować się do specyfiki tej grupy wiekowej.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu z poprawy koncentracji dzieci i młodzieży:

 1. Zrozumienie specyfiki koncentracji wśród przedstawicieli Pokolenia Z.
 2. Rozwinięcie umiejętności skupienia uwagi i efektywności pracy.
 3. Zastosowanie praktycznych technik i narzędzi do zwiększenia czasu skupienia.
 4. Optymalne wykorzystanie technologii w celu poprawy koncentracji.
 5. Budowanie nawyków sprzyjających długoterminowej koncentracji.

Adresaci szkolenia “8-sekundowy filtr uwagi”:

Szkolenie skierowane jest w szczególności do:

 • Nauczycieli wszystkich typów szkół;
 • Psychologów;
 • Pedagodów;
 • Dyrektorów;
 • Edukatorów.

Wybierając nasz kurs online, zyskujesz:

 • Bezpośredni kontakt z prowadzącym;
 • Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco;
 • Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.

Program szkolenia:

 1. Przegląd charakterystyk i cech Pokolenia Z.
 2. Analiza wyników badań dotyczących skupienia uwagi w kontekście cyfrowej technologii.
 3. Psychologiczne aspekty koncentracji.
 4. Emocje i ich wpływ na koncentrację.
 5. Stres a koncentracja.
 6. Praktyczne ćwiczenia poprawiające koncentrację.
 7. Gry umysłowe wspierające skupienie.
 8. Tworzenie interaktywnych ćwiczeń.
 9. Zarządzanie technologią w celu skupienia uwagi.
 10. Planowanie długofalowe dla wsparcia koncentracji.

Inne formy finansowania tego szkolenia:

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):

O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.

Baza Usług Rozwojowych (BUR):

Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje. 

Trener

Katarzyna Czubińska

Absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu, Psychologii Społecznej na SWPS, studiów StART w Warszawskiej Szkole Filmowej, Zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także podyplomowego dziennikarstwa na UAM. Od 2023 absolwentka Service Design na Uniwersytecie SWPS.
Jest trenerką, mentorką, prelegentką. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń, warsztatów i webinarów dla nauczycieli, pracowników instytucji kultury, a także młodzieży. Projektuje oferty. Tworzy materiały, artykuły metodyczne i edukacyjne, kursy online, projektuje szkolenia. Koordynuje sekcję edukacyjną Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych oraz Gildię Szkół NieZwykłych. Była członkinią Zespołu ds. Młodej Widowni SKSiL. Współorganizowała ogólnopolską konferencję filmoznawczą dla nauczycieli pod nazwą „Przestrzenie Inspiracji” w Lublinie. W 2015 roku została nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w kategorii edukacji młodego widza.
Szkoliła, doradzała m.in.: Narodowe Centrum Kultury, Centralny Dom Technologii, Fundacja Orange, Fundacja Centrum Cyfrowe, Cyfrowy Dialog, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, Muzeum Polin, Fundacja Forum Dialogu, Fundacją Civis Polonus, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, ŻIH, Fundacją Taki Jestem, Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundacją Generator, Against Gravity, Monlith Films, Forum Film, Cinema City, Helios, Ośrodek Rozwoju Kompetencji i Edukacji WSiP, a także pracowników domów kultury, centrów kultury i bibliotek w całym kraju.

 

Szkolenie archiwalne