- /
- Szkolenia online
- /
- Szkolenia z Prawa Ochrony Środowiska, Platformy BDO i Zarządzania Odpadami
- /
- Terminy obowiązywania posiadanych decyzji na zbieranie i przetwarzanie odpadów, procedura ich kontynuacji
Terminy obowiązywania posiadanych decyzji na zbieranie i przetwarzanie odpadów, procedura ich kontynuacji
Szkolenie archiwalne!
Chcielibyśmy Cię poinformować, że szkolenie, które przeglądasz, jest w archiwum. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.
W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".
Nasze recenzje i certyfikaty
(4.9)
(5.0)
RIS: 2.06/00049/2023
ISO: 9001:2015
Szkolenie uwzględnia najnowsze zmiany ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym dotyczące:
- czasowego przedłużenia obowiązywania decyzji w zakresie gospodarki odpadami
- przesunięcia wejścia w życie niektórych przepisów
- nowych i zmienionych przepisów wykonawczych (w tym MBP)
- zmian dotyczących zabezpieczenia roszczeń
Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu:
Uczestnicy uzyskają praktyczną wiedzę na temat procedur /możliwości przedłużenia posiadanych pozwoleń/zezwoleń
- Aktualizacja Wiedzy: Uczestnicy szkolenia uzyskają aktualne informacje na temat najnowszych zmian w przepisach prawnych dotyczących gospodarki odpadami
- Praktyczne Umiejętności: Szkolenie zapewni praktyczne umiejętności w zakresie przygotowania i składania wniosków o wydanie decyzji, opracowywania operatów przeciwpożarowych oraz zarządzania zabezpieczeniem roszczeń.
- Zrozumienie Procedur Administracyjnych: Uczestnicy nauczą się, jak efektywnie nawigować w procesach administracyjnych związanych z gospodarką odpadami
- Kompetencje Zarządzania Ryzykiem: Zdobędą wiedzę na temat zabezpieczania roszczeń i innych aspektów zarządzania ryzykiem
- Możliwość Dyskusji i Rozwiązywania Wątpliwości: Panel dyskusyjny i sesja pytań i odpowiedzi pozwolą na bezpośrednie rozwianie wątpliwości i dyskusję na temat konkretnych problemów
Adresaci szkolenia:
- Firmy odbierające odpady
- Firmy przetwarzające odpady
- Firmy posiadające decyzje odpadowe
- Transportujący odpady
- Przedsiębiorcy zainteresowani podjętymi zagadnieniami
- Pracownicy administracji
Wybierając nasz kurs online, zyskujesz:
- Bezpośredni kontakt z prowadzącym;
- Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco;
- Komplet materiałów szkoleniowych w cenie;
- Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.
Program szkolenia:
- Orzecznictwo – właściwości organów
- Założenia nowelizacji ustaw odpadowych 2018-2022
- Pozwolenie na wytwarzanie odpadów/pozwolenie zintegrowane a zezwolenia odpadowe do których decyzji stosujemy dodatkowe wymagania związane z monitoringiem, kontrolą WIOŚ, operatem p-poż. oraz zabezpieczeniem roszczeń?
- Wniosek o wydanie decyzji i wymagane załączniki. Tytuły prawne do gospodarowania
nieruchomością. załącznik graficzny - kiedy i po co? - Operat przeciwpożarowy - kiedy jest wymagany? Czym są odpady palne?
- Zabezpieczenie roszczeń. Maksymalna i największa masa. Zabezpieczenie łączone.
- Skutki braku ustanowienia zabezpieczenia lub braku kontynuacji zabezpieczenia.
- Wygaśnięcie zabezpieczenia.
- Postanowienie o zabezpieczeniu po zmianie formy lub wysokości zabezpieczenia roszczeń.
- Kontrola w miejscu prowadzenia działalności
- Współdziałanie z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej
- Czym jest istotna zmiana w gospodarce odpadami?
- Wydanie decyzji - nowe element
- Kiedy ważność dotychczasowej decyzji przedłuży się do 31.12.2025 r.
- Panel dyskusyjny, pytania i odpowiedzi.
Inne formy finansowania tego szkolenia:
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):
O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.
Baza Usług Rozwojowych (BUR):
Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje.
Trener
Larysa Bogdan-Zasikowska
Z wykształcenia, technik chemik, inżynier inżynierii środowiska, absolwentka Technikum Chemicznego, Politechniki Warszawskiej, ukończone studia podyplomowe na wydziale Prawa i administracji UAM w Poznaniu, studia podyplomowe – Zarządzanie BHP – Uniwersytet Ekonomiczny – Poznań, posiada I stopień specjalizacji z higieny i epidemiologii, specjalizująca się w szeroko pojętymi zagadnieniami ochrony środowiska, w tym w szczególności gospodarki odpadami, przemysłu wydobywczego, prawa ochrony środowiska oraz prawa budowlanego i administracyjnego. Posiada staż pracy w organach administracji państwowej, zarówno w dziedzinie badań w zakresie nadzoru zanieczyszczeń gleby, powietrza jak i wody, nadzoru nad obiektami użyteczności publicznej, sporządzania opiniowania dokumentacji projektowej w branży zajmującej się gospodarką odpadami.
Współpracuje z firmami w zakresie zagadnień związanych z ochroną środowiska, procesów przetwarzania odpadów i ich wykorzystania, sporządza dokumentację w tym zakresie. Jest autorką zgłoszeń patentowych trzech wynalazków dla potrzeb firm. Prowadzi również zagadnienia związane z innymi przedsięwzięciami inwestycyjnymi dla firm w zakresie prawa budowlanego i ochrony środowiska, bhp. Sporządza również wszelkie dokumentacje związane z procesem inwestycyjnym, w tym m.in. oceny oddziaływania na środowisko, a także związane z programami gospodarki niskoemisyjnej. Przeprowadzała liczne szkolenie i doradztwo w zakresie ochrony środowiska, w tym przeprowadziła szkolenia związane z tematyką Ochrony Środowiska i gospodarki niskoemisyjnej w świetle projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.