- /
- Szkolenia online
- /
- Szkolenia dla kadry kierowniczej
- /
- Stopnie alarmowe dotyczące zagrożenia terrorystycznego – Zadania administracji publicznej
Stopnie alarmowe dotyczące zagrożenia terrorystycznego – Zadania administracji publicznej
Szkolenie archiwalne!
Chcielibyśmy Cię poinformować, że szkolenie, które przeglądasz, jest w archiwum. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.
W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".
Nasze recenzje i certyfikaty
(4.9)
(5.0)
RIS: 2.06/00049/2023
ISO: 9001:2015
Szkolenie skupia się na charakterystyce zagrożenia terrorystycznego w Polsce i w Europie oraz na sposobach reagowania na takie zagrożenia. Podczas szkolenia omówione zostaną dotychczasowe przypadki wprowadzania stopni alarmowych oraz podstawy prawne i przesłanki wprowadzania tych stopni. Omówione będą również podmioty zobowiązane do podejmowania przedsięwzięć oraz przedsięwzięcia wykonywane w poszczególnych stopniach alarmowych. Szkolenie skupi się również na procedurach realizacji przedsięwzięć oraz modułach zadaniowych.
Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję poznać dobre praktyki i rekomendacje dotyczące sposobów postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia terrorystycznego. Szkolenie jest odpowiednie dla osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa i chcących poznać procedury reagowania na zagrożenia terrorystyczne.
Wybierając nasz kurs online zyskujesz:
- Bezpośredni kontakt z prowadzącym
- Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco
- Komplet materiałów szkoleniowych w cenie
- Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.
Program
- charakterystyka zagrożenia terrorystycznego w Polsce i w Europie (ocena zagrożenia według instytucji polskich i zagranicznych)
- dotychczasowe przypadki wprowadzania stopni alarmowych (studia przypadków)
- podstawy prawne i przesłanki wprowadzania stopni alarmowych (co oznaczają poszczególne stopnie alarmowe)
- podmioty zobowiązane do podejmowania przedsięwzięć (jakie organy i instytucje muszą podjąć działania)
- przedsięwzięcia wykonywane w poszczególnych stopniach alarmowych (jakie działania musi podjąć administracja publiczna)
- procedury realizacji przedsięwzięć oraz moduły zadaniowe (czym są i jak przygotować moduły zadaniowe)
- dobre praktyki i rekomendacje (antyterroryzm)
Inne formy finansowania tego szkolenia:
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):
O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.
Baza Usług Rozwojowych (BUR):
Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje.
Trener
- konsultant w sprawach bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób i mienia, bezpieczeństwa informacji, spraw obronnych oraz zarządzania kryzysowego
- trzykrotnie powoływany na specjalistę Najwyższej Izby Kontroli w toku kontroli nr P/17/040 „Przeciwdziałanie terroryzmowi i zwalczanie zagrożeń terrorystycznych”
- współautor opinii eksperckiej „Możliwości zwiększenia bezpieczeństwa biur poselskich oraz znajdujących się w nich osób” opracowanej na zlecenie Biura Analiz Sejmowych
- biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu w specjalizacjach: bezpieczeństwo imprez masowych, zabezpieczenie mienia i osób, zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności
- kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej, inspektor ochrony przeciwpożarowej, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, inspektor ochrony danych osobowych
- autor kilkudziesięciu artykułów w czasopismach branżowych