- /
- Szkolenia online
- /
- Szkolenia dla pracowników jednostek kulturalnych
- /
- Wystąpienia publiczne: Jak przyciągnąć i zatrzymać uwagę słuchaczy?
Wystąpienia publiczne: Jak przyciągnąć i zatrzymać uwagę słuchaczy?
Szkolenie archiwalne!
Chcielibyśmy Cię poinformować, że szkolenie, które przeglądasz, jest w archiwum. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.
W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".
Nasze recenzje i certyfikaty
(4.9)
(5.0)
RIS: 2.06/00049/2023
ISO: 9001:2015
Opis:
Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą poprawić swoje umiejętności przemawiania przed publicznością, takich jak menedżerowie, trenerzy, nauczyciele, prelegenci konferencyjni i studenci. Podczas szkolenia uczestnicy posiadać zdobędą niezbędne narzędzia do skutecznego przekazywania swoich pomysłów i prezentowania ich w sposób przekonujący.
Adresaci:
- pracownicy instytucji kultury,
- pracownicy administracji,
- pracownicy kadr,
- nauczyciele/ nauczycielki wszystkich typów szkół,
- edukatorzy/ edukatorki
Korzyści:
- Zdobycie umiejętności skutecznego i przekonującego przemawiania przed publicznością
- Zwiększenie pewności siebie podczas wystąpień publicznych
- Nauczenie się dopasowywania środków retorycznych do celu i grupy docelowej
- Poznanie znaczenia komunikacji niewerbalnej w wystąpieniach
- Nabycie umiejętności dobierania odpowiednich słów, barwy i tonu głosu do wystąpienia.
Wybierając nasz kurs online zyskujesz:
- Bezpośredni kontakt z prowadzącym
- Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco
- Komplet materiałów szkoleniowych w cenie
- Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.
Program
- Omówienie znaczenia wystąpień publicznych w życiu zawodowym i prywatnym.
- Przegląd środków retorycznych i ich zastosowania w różnych typach przemówień.
- Ćwiczenia praktyczne polegające na dopasowaniu środków retorycznych do celu i grupy docelowej.
- Ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe mające na celu poprawienie jakości wypowiedzi.
- Omówienie znaczenia komunikacji niewerbalnej w wystąpieniach publicznych i ćwiczenia praktyczne.
- Nagrywanie i analiza wystąpień uczestników z uwzględnieniem komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
- Podsumowanie szkolenia i dyskusja na temat dalszych działań i rozwoju umiejętności.
Inne formy finansowania tego szkolenia:
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):
O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.
Baza Usług Rozwojowych (BUR):
Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje.
Trener
Katarzyna Czubińska
Absolwentka filologii polskiej UAM w Poznaniu, Psychologii Społecznej na SWPS, studiów StART w Warszawskiej Szkole Filmowej, Zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także podyplomowego dziennikarstwa na UAM. Od 2023 absolwentka Service Design na Uniwersytecie SWPS.
Jest trenerką, mentorką, prelegentką. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń, warsztatów i webinarów dla nauczycieli, pracowników instytucji kultury, a także młodzieży. Projektuje oferty. Tworzy materiały, artykuły metodyczne i edukacyjne, kursy online, projektuje szkolenia. Koordynuje sekcję edukacyjną Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych oraz Gildię Szkół NieZwykłych. Była członkinią Zespołu ds. Młodej Widowni SKSiL. Współorganizowała ogólnopolską konferencję filmoznawczą dla nauczycieli pod nazwą „Przestrzenie Inspiracji” w Lublinie. W 2015 roku została nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w kategorii edukacji młodego widza.
Szkoliła, doradzała m.in.: Narodowe Centrum Kultury, Centralny Dom Technologii, Fundacja Orange, Fundacja Centrum Cyfrowe, Cyfrowy Dialog, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny, Muzeum Polin, Fundacja Forum Dialogu, Fundacją Civis Polonus, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, ŻIH, Fundacją Taki Jestem, Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundacją Generator, Against Gravity, Monlith Films, Forum Film, Cinema City, Helios, Ośrodek Rozwoju Kompetencji i Edukacji WSiP, a także pracowników domów kultury, centrów kultury i bibliotek w całym kraju.