Certyfikowany Audytor Wewnętrzny SZBI ISO 27001 z egzaminem

Zapisz się na 4-dniowy kurs i zostań audytorem wewnętrznym. Obowiązuje rabat za wczesny zapis! Spiesz się- Liczba miejsc ograniczona

E-Doręczenia: Szkolenie warsztatowe od podstaw

Szkolenie archiwalne!

Chcielibyśmy Cię poinformować, że szkolenie, które przeglądasz, jest w archiwum. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.

W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.9)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Szkolenie archiwalne

System e-Doręczeń w praktyce

W trakcie szkolenia przybliżmy zagadnienia teoretyczne takie jak terminy i harmonogramy wdrożenia, ale również pokażemy jak korzystać z rozwiązania e-doręczeń w praktyce.
Udział w naszym szkoleniu to również świetny sposób aby odświeżyć swoją wiedzę na temat działania systemu aby przygotować się na jego wprowadzenie.  

Adresaci szkolenia doręczeń elektronicznych:

Szkolenie skierowane jest do pracowników administracji rządowej i samorządowej, a także wszystkich zainteresowanych tematyką doręczeń elektronicznych.

Co zyskasz uczestnicząc w zajęciach praktycznych z e-doręczeń?

 • znajomość podstawowej wiedzy teoretycznej z zakresu e-doręczeń: terminy, harmonogramy
 • umiejętność sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych
 • poznasz obowiązki związane z wymianą dokumentów elektronicznych między różnymi podmiotami
 • praktyczne zastosowanie e-doręczeń: obsługa platformy

Wybierając nasz kurs online, zyskujesz:

 • Bezpośredni kontakt z prowadzącym;
 • Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco;
 • Komplet materiałów szkoleniowych w cenie;
 • Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.

Program szkolenia:

 1. Ustawa o doręczeniach elektronicznych z 5 października 2021 r. w praktyce. Obowiązujące terminy. Harmonogram dla administracji publicznej, przedsiębiorców, zawodów zaufania publicznego, obywateli.
 2. Rozporządzenie w sprawie sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych.
 3. Założenia i zasady rozporządzenia eIDAS oraz Ustawy o Usługach Zaufania i Identyfikacji Elektronicznej z dnia 5 września 2016.
 4. Doręczanie dokumentów elektronicznych: poczta elektroniczna, elektroniczna skrzynka podawcza (ESP), EPUAP w praktyce.
 5. EPUAP s. E-Doręczenia. Akty prawne, interpretacja Ministerstwa Cyfryzacji. Harmonogram wyciszania/ wyłączania platformy EPUAP.
 6. Wymiana dokumentów pomiędzy podmiotami realizującymi zadania publiczne. Obowiązki organów administracji publicznej, przedsiębiorców, obywateli w zakresie doręczeń elektronicznych.
 7. Kwalifikowana Usługa Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego (KURDE), Publiczna Usługa Hybrydowa (PUH).
 8. Platforma EPUAP, MObywatel w praktyce.
 9. Operator wyznaczony Poczta Polska. Regulamin świadczenia Publicznej Usługi Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego i Publicznej Usługi Hybrydowej.
 10. Sposoby podpisywania pism w E-Doręczeniach – rodzaje uwierzytelnień.
 11. Kodeks Postępowania Administracyjnego vs. E-Doręczenia.
 12. Podpis elektroniczny. Zmiany w Kodeksie Postępowania Administracyjnego w      zakresie podpisywania dokumentacji. Podpis zaufany, osobisty, kwalifikowany.
 13. Baza Adresów Elektronicznych. Wyszukiwanie podmiotu administracji publicznej, firmy, osób fizycznych.
 14. Pozostawienie pisma bez rozpatrzenia. Warunki prawne i techniczne.
 15. Efekty zmian dla podmiotów administracji publicznej, Obywateli,  operatora wyznaczonego Poczta Polska.

Inne formy finansowania tego szkolenia:

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):

O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.

Baza Usług Rozwojowych (BUR):

Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje. 

 

Trener

Dariusz Adamczyk

Doświadczony Trener, Szkoleniowiec. Przedsiębiorca praktyk.  Wdrożeniowiec platform, systemów i narzędzi ICT. Realizator projektów z obszaru: E-Doręczenia, dostępność cyfrowa, transformacja cyfrowa, EPUAP, Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją (EZD), podpis elektroniczny (aspekty techniczne, zmiany w KPA), cyberbezpieczeństwo. Praktyczne wykorzystanie technologii cyfrowych dla administracji publicznej, sektora B2B, sektora interactive. 
Ponad 10 lat doświadczenia w obszarach cyfryzacji i procesów digital. Zrealizowanych ponad 6000 godzin szkoleniowych w ramach edukacji, wdrożenia, konsultingu merytorycznego i technicznego.
Przykładowe portfolio- zrealizowane szkolenia warsztatowe: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Zdrowia, Unilever, T-Mobile, Ministerstwo Cyfryzacji, Orlen S.A., Energa S.A., PFRON, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Rezerw Strategicznych, Politechnika Gdańska; A.T. Kearney, Deloitte, Lasy Państwowe; Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Rolnictwa; Agencja Mienia Wojskowego…
Kluczowe kompetencje: Integracja działań operacyjnych w obszarze ICT, Wiedza praktyczna, oparta na działaniach operacyjnych w firmach i organizacjach, Gruntowna, praktyczna wiedza w temacie systemów elektronicznych, Precyzyjna diagnoza, identyfikacja potrzeb w obszarze analizy i rozwiązywania problemów prawnych, technicznych, Duża wiedza i doświadczenie na rynku interaktywnym, w kanałach cyfrowych, Business development, Efektywność w działaniu, realizacja ustalonych KPI.
 

Szkolenie archiwalne