Kursy Kancelaryjno Archiwalne I i II Stopnia

SPRAWDŹ! Realizujemy kursy 3-dniowe; 4-dniowe oraz weekendowe!

Nagrody na nauczycieli

Gwarancja terminu

Szkolenie archiwalne!

Chcielibyśmy Cię poinformować, że szkolenie, które przeglądasz, jest w archiwum. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.

W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.9)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Szkolenie archiwalne

Dla każdego Uczestnika, który zarezerwuje miejsce na szkoleniu bezpośrednio przez stronę internetową, oferujemy dodatkowo bezpłatną pomoc w formie udziału w cyklicznych spotkaniach, na których nasi Eksperci będą odpowiadać na Państwa pytania.

 

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy na temat specjalnych nagród dla nauczycieli w 2023 r. z okazji 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej.  Na szkoleniu zostanie przedstawiony proces wnioskowania o nagrody, prawidłowe wypełnienie danych SIO oraz rozliczenie środków na nagrody.

 

Odbiorcy szkolenia: Pracownicy samorządów, organy prowadzące i dyrektorzy szkół i placówek nie samorządowych, dyrektorzy szkół samorządowych.

 

Program

  1. Podstawa prawna.
  2. Wysokość nagrody i termin wypłaty.
  3. Warunki zatrudnienia nauczycieli, którzy otrzymają nagrody. Nauczyciel zatrudniony w wielu szkołach.
  4. Wpływ nagród na średnie wynagrodzenie nauczycieli.
  5. Prawidłowe wypełnienie danych SIO umożliwiające otrzymanie środków dla samorządów.
  6. Wniosek szkoły lub placówki niesamorządowej (w szczególności niepublicznej) o dotację celową na pokrycie kosztów przyznanych nagród. Zawartość wniosku, maksymalna kwota dotacji.
  7. Rozliczenie dotacji dla szkoły lub placówki niesamorządowej (zakres informacji w rozliczeniu, zasady wykorzystania, termin ewentualnego zwrotu).
  8. Wpływ nagród na wyliczenie podstawowej kwoty dotacji dla przedszkoli.

 

Trener

Grzegorz Pochopień

Przez 6 lat pracownik Ministerstwa Finansów, później przez 9 lat pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej. W Ministerstwie Edukacji Narodowej na początku Naczelnik Wydziału Analiz w Departamencie Ekonomicznym, a potem przez 6 lat pełnił funkcję Dyrektora Departamentu odpowiedzialnego za System Informacji Oświatowej oraz za finansowanie zadań oświatowych, w tym za opracowanie corocznego algorytmu podziału części oświatowej subwencji ogólnej.
Autor m.in. ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wcześniej przepisów w zakresie tzw. dotacji przedszkolnej, tzw. dotacji podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek niesamorządowych (autor definicji: podstawowa kwota dotacji, wskaźnik zwiększający, statystyczna liczba uczniów, najbliższa gmina/powiat).

Absolwent Matematyki Finansowej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Master of Business Administration na Uniwersytecie Warszawskim.
„Nieocenione doświadczenie w obszarze finansowania oświaty, wiedza z zakresu analiz oraz wieloletnia współpraca z samorządami, szkołami i instytucjami oświatowymi pozwoliły mi na zdobycie Państwa zaufania i szacunku oraz gwarantują, że tworzona dla Państwa oferta w zakresie doradztwa w obszarze oświaty jest najlepszą na rynku.”

Szkolenie archiwalne