Sprawdź nowy, rozszerzony kurs dla rejestratorek medycznych

Sześciogodzinne, intensywne szkolenie w obniżonej cenie za wczesny zapis. Sprawdź najbliższe dostępne terminy!

Dobrostan pracownika uczelni wyższej

Szkolenie archiwalne!

Chcielibyśmy Cię poinformować, że szkolenie, które przeglądasz, jest w archiwum. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.

W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.8)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Szkolenie archiwalne

Stres jest codziennością. Nie można go uniknąć. Jest wypadkową działania zewnętrznych czynników stresogennych, oraz własnego nastawienia psychicznego. Umiejętne radzenie sobie ze stresem jest dla współczesnego człowieka podstawą w budowaniu pozytywnych relacji w pracy i życiu osobistym. Celem szkolenia jest budowanie work-life harmony.

Szkolenie skierowane jest do: pracowników naukowych, dydaktycznych, administracyjnych i technicznych szkół wyższych

Korzyści:

 • Wzrost wiedzy o naturze stresu, źródłach powstawania stresu i napięć na poziomie psychicznym i fizycznym.
 • Odkrycie własnych źródeł stresu i wypracowywanie indywidualnych strategii radzenia sobie z nimi.
 • Rozwijanie umiejętności stosowania procedur antystresowych, technik autoregeneracji i relaksacji.
 • Zwiększenie motywacji do budowania zdrowych nawyków oraz dbania o dobre samopoczucie.

Wybierając nasz kurs online zyskujesz:

 • Bezpośredni kontakt z prowadzącym
 • Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco
 • Komplet materiałów szkoleniowych w cenie
 • Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.
   

Program

Program szkolenia:

 1. Pojęcie, poziomy i mechanizm stresu.
 2. Główne źródła stresu we współczesnym świecie.
 3. Stresory w pracy na uczelni.
 4. Diagnoza własnego stylu reagowania na stres.
 5. Podstawowe techniki relaksacyjne: oddychanie, wizualizacja, sztuka obecności, praktyka kontemplacji, koncentracja na naturalnym obiekcie, trening autogenny, trening Jacobsona, muzykoterapia, itp.
 6. Zmiana sposobu myślenia jako efektywny sposób kontroli poziomu stresu.
 7. Budowanie zdrowych nawyków: dieta, picie wody, zadbanie o sen, ruch.
 8. Dbanie o równowagę w życiu (sięganie do własnych zasobów i rozwijanie potencjału) jako podstawa profilaktyki wypalenia zawodowego.

Inne formy finansowania tego szkolenia:

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):

O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.

Baza Usług Rozwojowych (BUR):

Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje. 

Trener

Barbara Smoczyńska

Certyfikowana trenerka umiejętności psychospołecznych (w styczniu 2002 przyznana rekomendacja Polskiego Towarzystwa Psychologicznego nr I/34), absolwentka Szkoły Trenerów Intra, dr nauk humanistycznych w dziedzinie filozofii, wieloletnia nauczycielka akademicka w Zakładzie Etyki i Estetyki w Instytucie Filozofii i w Instytucie Psychologii UMCS w Lublinie. W latach 2013- 2016 trenerka wewnętrzna i coach UMCS. Absolwentka studiów podyplomowych „Master Coaching – zaawansowane narzędzia coachingowe” w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej (2016/2017). Specjalistka w zakresie aktywnych metod nauczania dorosłych, terapeutka programu psychoonkologicznego Simontona, trenerka Racjonalnej Terapii Zachowań, ewaluatorka pracy innych trenerów. Od 28 lat szkoli różne grupy zawodowe w zakresie komunikacji, asertywności, umiejętności menedżerskich i przywódczych, autoprezentacji i wystąpień publicznych, radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konfliktów, negocjacji, budowania zespołu, zarządzaniu sobą w czasie, profilaktyki wypalenia zawodowego, Analizy Transakcyjnej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności trenerskich, różnic generacyjnych, zarządzania różnorodnością, etykiety w biznesie, przeciwdziałania dyskryminacji i rozwoju osobistego.

Szkolenie archiwalne