NOWOŚĆ w naszej ofercie: Kurs księgowości od podstaw!

Nie przegap! Praktyczne zajęcia i obsługa programów księgowych w 80-godzinnym, kompletnym kursie

Jaka będzie dotacja w 2025 roku? Warsztaty dla szkół dotowanych.

Wybierz edycję

Data
09.12.2024
Godzina

09:00 - 14:00

Cena
354 zł
Pobierz program PDF z kartą zgłoszeniową

14-dniowa gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy

Rabat dla grup

Rabat 5% przy zgłoszeniu 2 uczestników

Rabat 10% przy zgłoszeniu 3 uczestników

Co otrzymasz?

Certyfikat- Wersja elektroniczna

Udział w wydarzeniu na żywo

Materiały szkoleniowe

Dostęp do platformy szkoleniowej

Oprawiony Certyfikat

+ 49.00 zł

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.9)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania finansami szkoły w kontekście otrzymywanych dotacji na rok 2025. Warsztaty mają na celu przygotowanie uczestników do adaptacji do zmian w prawie dotyczącym finansowania oświaty, umożliwienie dokładnego oszacowania przyszłych środków i efektywne planowanie budżetu szkolnego.
Szkolenie skierowane jest do pracowników szkół dotowanych, którzy odpowiedzialni są za planowanie budżetu i zarządzanie finansami szkolnymi. 
Uczestnicy będą mieli okazję do nauki na praktycznych przykładach, korzystając z modelu w arkuszu kalkulacyjnym, co umożliwi dokładne przewidywanie budżetu na nadchodzący rok szkolny.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu:

Biorąc udział w szkoleniu:

  1. Zrozumiesz zmiany w podziale subwencji na 2025 rok oraz poznasz wpływ tych zmian na finansowanie szkoły.
  2. Dowiesz się, jak obliczać wysokość dotacji na ucznia w 2025 roku, w tym dla uczniów niepełnosprawnych w przedszkolach.
  3. Nauczysz się korzystania z modelu w arkuszu kalkulacyjnym do oszacowania przyszłych dotacji i wyrównań.
  4. Zdobędziesz praktyczną wiedzę o terminach i zasadach naliczania wyrównań dotacji.

Adresaci szkolenia:

  • Dyrektorzy szkół dotowanych
  • Pracownicy działów finansowych szkół
  • Księgowi szkół dotowanych
  • Pracownicy instytucji udzielających dofinansowania ze środków unijnych
  • Pracownicy kontrolujący beneficjentów dotacji unijnych

Wybierając nasz kurs online, zyskujesz:

  • Bezpośredni kontakt z prowadzącym;
  • Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco;
  • Komplet materiałów szkoleniowych w cenie;
  • Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.

Program szkolenia:

  1. Wzrost kwoty subwencji/dotacji na ucznia w 2025 roku w porównaniu do roku obecnego.

  2. Omówienie rozporządzenia o podziale subwencji na 2025 rok- jakie zmiany w finansowaniu będą wprowadzone, jak zmieni się (zwiększy/zmniejszy) finansowanie niektórych charakterystyk uczniów (np. małe szkoły, bezpłatna nauka języka polskiego)?

  3. Kwota subwencji na ucznia szkoły: Co to jest standard finansowy A? Co to jest wskaźnik Di i jaki ma wpływ na wysokość dotacji? Co oznaczają wagi w rozporządzeniu o podziale subwencji?

  4. Jak obliczyć wysokość dotacji na ucznia szkoły w 2025 r. biorąc pod uwagę wzrost kwoty jednostkowej na ucznia i zmiany w niektórych wagach?

  5. Jak obliczyć wysokość dotacji na ucznia niepełnosprawnego w placówce wychowania przedszkolnego w 2025 r.?

  6. Model w arkuszu kalkulacyjnym pozwalający oszacować kwotę dotacji w 2025 r. - praktyczne warsztaty.

  7. Jak obliczyć wyrównanie kwoty dotacji w kwietniu/w maju- praktyczne warsztaty.

  8. Od kiedy jest należna kwota dotacji wynikająca z danej wagi, np. z orzeczenia, z wagi na tzw. małą szkołę, wagi na oddział sportowy itd.?

  9. Pytania od Uczestników.

Inne formy finansowania tego szkolenia:

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):

O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.

Baza Usług Rozwojowych (BUR):

Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje. 

Trener

Grzegorz Pochopień

Przez 6 lat pracownik Ministerstwa Finansów, później przez 9 lat pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej. W Ministerstwie Edukacji Narodowej na początku Naczelnik Wydziału Analiz w Departamencie Ekonomicznym, a potem przez 6 lat pełnił funkcję Dyrektora Departamentu odpowiedzialnego za System Informacji Oświatowej oraz za finansowanie zadań oświatowych, w tym za opracowanie corocznego algorytmu podziału części oświatowej subwencji ogólnej.
Autor m.in. ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wcześniej przepisów w zakresie tzw. dotacji przedszkolnej, tzw. dotacji podręcznikowej oraz dotacji dla szkół i placówek niesamorządowych (autor definicji: podstawowa kwota dotacji, wskaźnik zwiększający, statystyczna liczba uczniów, najbliższa gmina/powiat).

Absolwent Matematyki Finansowej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Master of Business Administration na Uniwersytecie Warszawskim.
„Nieocenione doświadczenie w obszarze finansowania oświaty, wiedza z zakresu analiz oraz wieloletnia współpraca z samorządami, szkołami i instytucjami oświatowymi pozwoliły mi na zdobycie Państwa zaufania i szacunku oraz gwarantują, że tworzona dla Państwa oferta w zakresie doradztwa w obszarze oświaty jest najlepszą na rynku.”