Zapisz się na DARMOWY webinar: RODO w Administracji Publicznej

Sprawdź termin wydarzenia i zgłoś uczestnictwo. Liczba miejsc ograniczona!

Jak uniknąć roszczeń pacjenta? Odpowiedzialność lekarza i lekarza dentysty oraz placówki zatrudniającej lekarza za błędy medyczne.

Szkolenie online

Zapisy na szkolenie zakończone!

Chcielibyśmy Cię poinformować, że na szkolenie, które przeglądasz, skończyliśmy przyjmować zapisy. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.

W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".

Nasze recenzje i certyfikaty

(4.8)

(5.0)

RIS: 2.06/00049/2023

ISO 9001:2015

ISO: 9001:2015

Szkolenie archiwalne

Statystyki pokazują, iż pacjenci coraz częściej oskarżają  lekarzy o błędy medyczne (przykładowo w zeszłym roku w prokuraturach prowadzono ponad 5.000  spraw o błędy medyczne).

Odpowiedzialność za błędy medyczne ponoszą także podmioty zatrudniające lekarzy i lekarzy dentystów a odszkodowania bywają kilkumilionowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakich błędów unikać i jak postępować, aby nie zostać pozwanym przez pacjenta, to szkolenie jest dla Ciebie.  

Szkolenie skierowanie jest do:

 • lekarzy i lekarzy dentystów,
 • kadry zarządzającej szpitali, przychodni  i innych podmiotów leczniczych,
 • osób odpowiedzialnych za organizację procesów  oraz standardy jakości w placówkach medycznych.

Wybierając nasz kurs online zyskujesz:

 • Bezpośredni kontakt z prowadzącym
 • Możliwość dyskusji i zadawania pytań na bieżąco
 • Komplet materiałów szkoleniowych w cenie
 • Certyfikat od Instytucji Szkoleniowej po zakończeniu nauczania, będący potwierdzeniem zdobytych umiejętności i wiedzy.
   

Program

 1. Błąd medyczny – zakres pojęcia.
 2. Najczęściej popełnianie błędy medyczne przez lekarzy i lekarzy dentystów.
 3. Kwalifikowanie błędów medycznych.
 4. Kto odpowiada za błąd medyczny – lekarz czy szpital/przychodnia?
 5. Odpowiedzialność cywilna za błędy medyczne.
 6. Odpowiedzialność karna lekarza i lekarza dentysty za błędy medyczne.
 7. Podsumowanie.

Inne formy finansowania tego szkolenia:

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS):

O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.

Baza Usług Rozwojowych (BUR):

Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje. 

Trener

Monika Kwiatkowska. Doktor nauk prawych, radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, prowadzi szkolenia dla pracowników sektora medycznego i farmaceutycznego oraz administracji publicznej.

Autorka kilkuset publikacji, w tym monografii z zakresu tematyki jakości w ochronie zdrowia: Zdarzenia niepożądane w lecznictwie szpitalnym i podstawowej opiece zdrowotnej, komentarzy praktycznych  i odpowiedzi, m.in. z zakresu prawa pracy, prawa administracyjnego, prawa medycznego, prawa farmaceutycznego.

Certyfikowany mediator wpisany na listę mediatorów Centrum Mediacji Lewiatan, arbiter Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan.

 

Robert Grzegrzółka. Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie; absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego; ekspert posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie m.in. prawa karnego, obsługiwał m.in. podmioty publiczne, współpracuje z Wydawnictwem Wolters Kluwer Sp. z o.o.

Szkolenie archiwalne