- /
- Szkolenia online
- /
- Szkolenia archiwum
- /
- Zastosowanie informatyki w archiwistyce
Zastosowanie informatyki w archiwistyce
Szkolenie archiwalne!
Chcielibyśmy Cię poinformować, że szkolenie, które przeglądasz, jest w archiwum. Jeśli jesteś zainteresowany dostępnymi terminami, sprawdź je poniżej.
W przypadku braku terminów lub gdy potrzebujesz dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z nami +48 510 810 990 lub skorzystania z przycisku "Zapytaj o szkolenie".
Nasze recenzje i certyfikaty
(4.9)
(5.0)
RIS: 2.06/00049/2023
ISO: 9001:2015
O szkoleniu:
Program szkoleniowy Zastosowanie informatyki w archiwistyce skierowany jest do osób, które chcą nauczyć się, jak wykorzystywać informatykę w archiwizacji. Program szkoleniowy obejmuje szereg tematów, w tym wykorzystanie technologii do katalogowania i udostępniania akt archiwalnych, przechowywanie i bezpieczeństwo danych, przetwarzanie i analiza danych oraz zastosowanie sztucznej inteligencji do archiwizacji. Uczestnicy programu poznają również nowoczesne technologie, takie jak skanowanie i digitalizacja oraz postępowanie archiwalne w środowisku cyfrowym.
Adresaci:
Skierowane są do pracowników firm/instytucji/organizacji, którzy prowadzą archiwum.
Cel:
Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu Zastosowanie informatyki w archiwistyce obejmują zdobycie wiedzy na temat wykorzystania technologii do tworzenia, przechowywania, katalogowania i udostępniania akt archiwalnych. Uczestnicy szkolenia poznają również zasady przetwarzania i bezpieczeństwa danych, technologie cyfrowe, takie jak skanowanie i digitalizacja, oraz nowoczesne narzędzia informatyczne do archiwizacji. Uczestnicy szkolenia będą również przygotowani do stosowania sztucznej inteligencji w archiwizacji.
Program
- Podstawowe programy komputerowe
- Sieci komputerowe - podstawy
- Wykorzystanie programu Excel do pracy w archiwum.
- Informatyczne systemy komputerowe
- Informatyczne nośniki danych
- Zastosowanie programów komputerowych do prowadzenia archiwum zakładowego.
- Bazy danych w Archiwach
- Archiwa i biblioteki cyfrowe
- Digitalizacja materiałów archiwalnych
- Dokumenty elektroniczne
- Standardy metadanych
- Archiwizacja Webu
- Formaty cyfrowe i formaty danych
- Backup a archiwizacja danych
- Wykorzystanie mediów społecznościowych do prezentacji zasobu archiwum.
- AI w archiwum
Możliwości dofinansowania
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)
O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.
Baza Usług Rozwojowych (BUR)
Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje.
Trener
.jpg)
Dawid Żądłowski
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wydział Historii, specjalizacja archiwista. Od ponad 16 lat związany zawodowo z IPN. Od początku ścieżki zawodowej zajmuje się z szeroką rozumianą digitalizacją materiałów archiwalnych. Członek Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, aktywny współpracownik Archiwisty24 i Internetowego Forum Archiwalnego mający na swym koncie publikacje na temat digitalizacji. Od kilku lat prowadzi autorski blog CYFROWE ARCHI#WA na którym dzieli się wiedzą o doświadczenie z takich obszarów jak: archiwizacja cyfrowa, cyfryzacja, digitalizacja, cyberbezpieczeństwo oraz cyfrowej ochrony zbiorów. Wydaje też newsletter CYFROWE ARCHI#WA. Historycznie zainteresowany Kancelarią Królewską ostatnich Wazów.